۱۴۰۰-۰۴-۲۴

درگیری در زندان ارومیه یک کشته و ۱۶ مصدوم برجای گذاشت

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۳ تیرماه، توزیع نامناسب جیره مواد غذایی، توسط مسئولان زندان ارومیه، موجب بروز درگیری در میان شماری از زندانیان و کشته شدن ۱ زندانی و مصدومیت ۱۶ زندانی دیگر شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۲۳ تیرماه ۱۴۰۰، در پی توزیع نامناسب جیره مواد غذایی، شماری از زندانیان با یکدیگر درگیر شدند.

این امر منجر به کشته شدن ۱ زندانی و مصدومیت ۱۶ زندانی دیگر شده است. هویت زندانی کشته شده “کریم بابایی” توسط هرانا احراز شده است.

یک منبع مطلع در خصوص رخداد امروز به هرانا گفت: «جیره خرما به صورت نابرابر تقسیم شده و به شماری از زندانیان نرسیده است، همین امر باعث ایجاد درگیری فیزیکی میان زندانیان شده است. در جریان این درگیری کریم بابایی از ناحیه سر ضربه خورده و جانش را از دست داده. یک زندانی دیگر نیز با ضربات چاقو مجروح شده و ۱۵ زندانی دیگر با آب داغ دچار سوختگی در نواحی مختلف بدن شده اند.

کیفیت و کمیت جیره مواد غذایی در میان زندانیان زندان ارومیه همواره یکی از مشکلات اصلی محبوسین این زندان بوده است. شرایط اقتصادی نامناسب زندانیان و خانواده های آنان در خارج از زندان علی الخصوص طی سالیان اخیر منجر به عدم توانایی مالی در تامین هزینه های بسیاری از زندانیان شده و بر مشکلات آنان بیش از پیش افزوده است.


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر