۱۴۰۰-۰۴-۲۴

تقی روزبه: ضرورت هوشیاری و مقابله با سیاست آدم ربائی رژیم! تلاش ناموفق رژیم برای آدم ربائی در آمریکا!

 

دیگر برکسی پوشیده نیست که دستگاه امنیتی حارشده رژیم اسلامی نقشه ربودن فعالان مخالف را فراتر از منطقه در اروپا و آمریکا و .. در دستورکارخویش قرارداه است. دزدیدن باصطلاح چندین آدم ربائی موفق از میان اپوزیسیون و مخالفان و بردنشان به ایران از جمله روح اله زم رژیم را بیش از پیش به سوی آدم ربائی و یا ترور و امثال ان سوق داده است. قبلا سعی می کرد که با کشاندن طعمه به حول و حوش منطقه مثل ترکیه و عراق و ... مبادرت کند. اما مدتی است که وسعت عملیاتی خویش را به سطح جهانی گسترش داده است اعم از اروپا و آمریکا. رژیمی که خود را در جنگ باصطلاح خاموش با اسرائیل و آمریکا و... می داند و به باج گیری هسته ای متوسل شده است، شکاراپوزیسیون هم بخشی از این جنگ خاموش محسوب می شود. اضافه براین در شرایطی که اروپائی ها و آمریکائی ها در صدد نوعی مصالحه و توافق هسته ای با ایران هستند و با امثال طالبان کارمی کنند، بردامنه چنین خطری بازهم افزوده می شود.

نگاهی به نقشه افشاء شده رژیم تروریست پرور گویای دامنه و نوع عملیات رژیم است:

در کیفر خواست وزارت دادگستری آمریکا که به تازگی فاش شده است مشخص شد دادستان‌ آمریکا ۴ ایرانی را متهم به تلاش برای ربودن مسیح علی نژاد ساکن نیویورک کرده است.

به گفته مقامات قضایی امریکا: بهادری‌فر دهم تیرماه در کالیفرنیا دستگیر شد اما چهار نفر دیگر در ایران هستند. این تیم به رهبری علیرضا فراهانی، در حال برنامه‌ریزی‌‌ برای ربودن علی‌نژاد از منزلش تا ساحل و یافتن قایق تندرو برای انتقال او به ونزوئلا بوده‌اند تا بعد مسیح علی‌نژا‌د را به ایران منتقل کنند. این تیم قبلا در کانادا، بریتانیا و امارات فعال بود.

بنابر بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، این افراد دست کم از ژوئن ۲۰۲۰ در حال طراحی برای ربودن مسیح علی‌نژاد و انتقال او به ایران از مسیر ونزوئلا بوده و در این مدت منزل مسیح علی‌نژاد و اطرافیان او را با تجهیزات عکس‌برداری و فیلمبرداری تحت نظر داشتند.

دادستان آمریکا در نیویورک گفت: این چهار ایرانی قصد داشتند این روزنامه نگار را به زور دستگیر و او را به ایران منتقل کنند.

بنابر اعلام دادگستری آمریکا، چهار نفر به اسامی محمود خاضعین، علیرضا فراهانی، کیا صادقی و امید نوری به برنامه ریزی برای ربودن مسیح علی‌نژاد متهم هستند.

چنان که می دانیم پیشتر رژیم تلاش کرده بود که مسیج علی نژاد را از طریق خانواده اش به ترکیه بکشاند و از آنجا به ایران منتقل کند. که گویا بردارش از همکاری سرباززده و نقشه رژیم را به مسیح علی نژاد لوداده است و پس از آن بوده که اجرای نقشه را بداخل آمریکا کشانده است.

این نمونه ها که افشا می شوند و احتمالا بخشی از اقدامات رژیم در برخورد با اپوزیسیون را تشکیل می دهند، بخوبی ضرورت افشاء فعال و فشار به دولت های خارجی در مقابله با نفوذ و ادم ربائی و سایر نقشه های رژیم را بیشتر می کند. بخصوص که با سرکارآمدن یک عضوهیئت مرگ به ریاست جمهوری و قبضه همه قوا بدست سپاه و باندهای افراطی از یکسو و هم گسترش اعتراضات داخل کشور درچشم انداز و نگرانی رژیم ار یک پشت جبهه فعال در خارج از سوی دیگر، بر اهمیت هوشیاری و ضرورت مقابله با تبدیل خارج کشور به عرصه تصفیه حساب با اپوزیسیون و آدم ربائی و یا اقدامات جنایتکارانه دیگر می افزاید. طبیعی است که هرچقدر رژیم موفق تر شود به همان اندازه بر دامنه عملیاتش می افزاید و هر اندازه که زیرفشار و نظارت باشد از دامنه موفقیتش کاسته می شود....

tik.ir/fa/news/348468


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر