۱۴۰۰-۱۰-۰۹

فراخوان کانون نویسندگان ایران «در تبعید» انجمن قلم ایران «در تبعید»

فراخوان

هم‌میهنان مبارز راه آزادی، نهادها، سازمانها، انجمنهای فرهنگی و سیاسی، حزب های مستقل و مخالف حاکمیت جمهوری اسلامی ایران و شخصیتهای آزادهٔ جهان!

همانگونه که آگاهید،رژیم جمهوری اسلامی پس از یکدست کردن نیروهای حاکم، بار دیگربرنامه ای برای تکرار قتلهای زنجیره ای شاعران، نویسندگان و روشنفکران دگراندیش، به ویژه قتل هموندان کانون نویسندگان ایران را، به شکلی دیگر در دستور کار قرار داده است.

جمهوری اسلامی در این مدت شمار بسیاری از نویسندگان،هنرمندان و روزنامه نگاران مخالف و دگراندیش، از جمله چند تن از هموندان کانون نویسندگان ایران را بازداشت و با اتهام های واهی و بی اساس،تنها برای جلوگیری از خواسته های ایشان جهت رفع سانسور و سرکوب،به تحمل حبس های دراز‌مدت دچارکرده است.

دراین میان دو تن از هموندان کانون نویسندگان ایران: بکتاش آبتین و رضاخندان،چندین بار در زندان مبتلا به بیماری کرونا شده‌اند که در آخرین بار به دلیل بیماری های زمینه ای و سر باززدن مسئولان از درمانشان،وضعیت سلامتیِ ایشان وخیم تر شده و ناگزیر شده اند که آنان را در بیمارستان بستری کنند. باید یادآورشویم که پیشترنیز،این نویسندگان باپابندو زنجیرپس از پیگیریهای فراوان،برای مداوا به بیمارستان منتقل شده بودند.

جمهوری اسلامی، باآگاهی از بیماری زمینه ای این دو هموند کانون، بنا دارد این نویسندگان رادر شرایطی قرار دهدکه به قتل غیرمستقیم و خاموش شدن صدایشان،بیانجامد. باتوجه ‌به چنین وضعیت خطرناکی، باید باتلاشی جهانی برای نجات جان ایشان اقدام کنیم.

ما از شما میخواهیم که از هر راهِ ممکن، برای نجات جان هنرمندان و نویسندگان دربند، به ویژه بکتاش آبتین و رضا خندان تلاش کنید.

ما از همه آزادیخواهان جهان می‌خواهیم تا برای نجات جان نویسندگانِ دربند،با انتشار مطلبهای روشنگرانه، اعتراض در فضای مجازی،برگزاری نشستهای حضوری و مجازی،و نیز تجمع در برابر سفارتخانه های جمهوری اسلامی و دیگرنهادهای وابسته به رژیم، در سراسر جهان به رفتارجنایتکارانهٔ رژیم، اعتراض کنند.

درهمین راستا، کانون نویسندگان ایران «در تبعید» و انجمن قلم ایران «در تبعید»نیزبرآنند که در روز ۲۳ژانویه در شهر کلن آلمان تظاهرات اعتراضی و شب شعری برگزارکنند؛چنانچه مقررات مربوط به کرونا، امکان برگزاری تظاهرات و شب ‌شعر را به وجود بیاورند، اطلاعات دقیق را به آگاهی شما میرسانیم.

 

کانون نویسندگان ایران «در تبعید»

انجمن قلم ایران «در تبعید»

۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ 


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر