۱۴۰۲-۰۳-۳۰

اطلاعیه شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست:حمله نظامی جمهوری اسلامی به کردستان را شدیدأ محکوم میکنیم

   

به دنبال اعزام کاروانهای نظامی سپاه پاسداران رژیم جمهوری اسلامی به منطقۀ جنوب کردستان در چند روز گذشته، مناطق وسیعی از بخش کوهستانی کوسالان در کردستان با پهپادهای جنگی رژیم مورد حمله قرار گرفته است. روز ۱۶  ژوئن یک کاروان نظامی شامل ادوات سنگین سپاه پاسداران در اطراف سروآباد  بطور متوالی چند روستا و از جمله ارتفاعات کوهستان شاهو را توپ باران کرد. ظهر همان روز نیز کاروان نظامی سپاه همراه با چندین دستگاه بولدوزر به سوی این منطقه حرکت کرده و در بلندیهای آنجا مستقر شده اند. اخبار دستگیری و اذیت و آزار مردم توسط نیروهای سپاه پاسداران روزانه منتشر می‌شود و رژیم حکومت نظامی اعلام نشده در شهرها و روستاها و به ویژه در مناطق مرزی کردستان برقرار کرده است.

جمهوری اسلامی به بهانه‌های مختلف از جمله کنترل فعالیت نیروهای سیاسی کرد در منطقه، روزانه به سرکوب مبارزات جنبشهای اجتماعی و کارگران و مردم زحمتکش کردستان دست می‌زند اما نمیتواند صدای آزادیخواهانه و اعتراضات آنان را خاموش سازد. دیدیم که روز سه شنبه ٢٣ خرداد مردم مبارز سقز در اعتراض به اقدام رژیم در ایجاد تغییراتی در اطراف آرامگاه " مهسا ژینا امینی"، با بستن مغازه ها و دست از کار کشیدنیک اعتصاب عمومی را در شهر پیش بردند و به رژیم اسلامی اخطار دادند که در مقابل تعرضات رژیم کوتاه نخواهند آمد.

اخبار این تحرکات زیان آور و حملات نظامی رژیمهر انسان آزاده و مبارزی را به تلاش برای مقابله با رژیم و همبستگی با مردم در کردستان واداشته است.پایان دادن به عمر این رژیم ننگین از طریق انقلاب و قیام همگانیهمچنان خواست مبرم جنبشهای اجتماعی چون کارگران, زنان و جوانانبوده که عزم و اراده آنها را در تقابل با جمهوری اسلامی چند برابر کرده است. ایندر حالیست که جریانات ناسیونالیست عظمت طلب ایرانیدر مقابل همه این جنایات آشکارا سکوت کرده اند.

شورای همکاری نیروهای چپ و کمونیست حرکات نظامی، بمبارانهای رژیم و اذیت و آزار مردم کردستان را شدیدا محکوم میکند و خود را در کنار مبارزات آزادیخواهانه و برابری طلبانه مردم کردستان می بیند. همگام با مردم کردستان و در پیوند با مبارزات سراسری به مبارزات خود علیه کلیت حکومت اسلامی سرمایه تا سرنگونی انقلابی این رژیم ضد انسانی ادامه خواهد داد..

سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی

زنده باد آزادی, زنده باد سوسیالیسم

 

 28 خرداد۱۴۰۲
امضاها: اتحاد فدائیان کمونیست، اتحاد سوسیالیستی کارگری ، حزب کمونیست ایران، حزب کمونیست کارگری- حکمتیست، سازمان راه کارگر، سازمان فدائیان (اقلیت) و هسته اقلیت


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر