۱۳۹۹-۰۲-۲۱

عباس- رحمتي: جنگ بيولوژيك ( بيوتروريسم) با نام كرونا؟!

در رابطه با ويروس كوويد ١٩  كه به “كرونا„ معروف شده ، چينيها ، چندين بار دروغ گفته اند و هيچگاه شفاف سازي نكرده اند! يكبار گفتند ؛ “اين ويروس از خفاش و مار بوده است „، بار ديگر گفتند “از خفاش به مورچه خوار بوده است!„ و چندي پيش مورچه خوار را عامل انتقال اين ويروس هلاك كننده به انسان معرفی کردند. در آمريكا  مقاله اي  اين گاف خبري را كالبد شكافي كرده بود و نوشته است كه آر ان آي را به مورچه خواري تزريق كرده و پس از تمامشدن  آزمايش آنرا ازبین نبردند،  آنرا به كسي داده  و يا فروخته اند ، به احتمال زياد فرد مذبور  مورچه خوار را به بازار برده و آن مورچه خوار بیچاره تر فروخته است![1]حال سوال آينجاست ، آيا RNA  تزريق شده به مورچه خوار دست ساز بوده است؟ دومين سوال اينكه ، چرا،  مورچه خواري كه   RNA   به آن تزريق بوده است به بيرون از آزمايشگاه راه پيدا كرده است و سر از بازار ميوه فروشي ووهان در آورده است؟ سوال بعدي اين است ، با اينكه سال نوچيني بوده است و مردم در رفت و آمد به شهرهاي ديگر بوده اند  چرا ويروس فقط در ووهان ماند ولي به سراسر جهان شيوع پيدا كرد؟  در واقع مي توان گفت چيني ها آگاهانه اين ويروس را انتشار داده اند (infiziert )سوال بعدي اينكه چرا خبر شيوع اين ويروس را دير به اطلاع مردم جهان رسانده اند؟ آمريكايي ها مي گوينداز سوم ژانويه اين ويروس شيوع پيدا كرده است . امما، در اين تاريخ به جهانيان اطلاع داده نشد ه است.  وزير خارجه رژيم كمونيستي چين را بارها عامل شيوع ويروس هلاك كننده دانسته است! گاهی اوقات هم مقامات آمریکای نرمش نشان میدهند و حرفهای دیگری می زنند!از همه اینها که بگذریم، مصاحبه با دکتر "آی فون" رئیس اورژانس بیمارستان در ووهان، مرکز شیوع ویروس کرونا در چین از سوی مقام‌های این کشور نظرها را جلب میکند. چرا آن مقاله سانسور شده است؟ اما این کار باعث شده تا کاربران شبکه‌های اجتماعی راه‌های خلاقانه‌ای برای دسترسی به این مقاله بیابند. برخی کاربران مقاله را وارونه نوشته و به جای کلمات از ایموجی‌ها استفاده کرده‌اند. حتی نسخه‌ای از این گزارش به بریل، خط نابینایان و کد مورس منتشر شده است.

 اواخر دسامبر سال گذشته، دکتر نتایج آزمایش یک بیمار را دریافت کرد که در آن نوشته شده بود این بیمار به ویروس سارس کرونا مبتلا است. هشت دکتر از جمله "دکتر لی ونلیانگ"، همکار دکتر آی که این جواب آزمایش را با دیگران در میان گذاشتند، توسط پلیس احضار شده و توبیخ شدند. دکتر لی مدتی بعد به دلیل ابتلا به ویروس کرونا درگذشت که مرگ مشکوک او با خشم مردم رو‌به‌رو شد. دکتر آی می گوید ابراز تاسف می کنم که چراسخنی نکفته ام ؟وی گفته بود : "اگر می‌دانستم این روزها وضع این شکلی می‌شد، به همه خبر می‌دادم."

تمامی این خبرها نشان میدهد کاسه ای زیر نیم کاسه بوده است ! ويروسي ساختگي را بجاي ويروس كرونا جا زدند و چه راحت درميان مردم جا انداخته اند كه اكثرن فكر ميكنند كه  واقعن  ويروس كرونا، يعني همان كوويد ١٩ است ! رسانه هاي جهان هم كه همگي  بنام ويروس كرونا دُهل بزرگي درست كرده و بر آن مي كوبند! فقط در مجلس آلمان در يك جا ديدم كه مي گفت فيلسوف مورد علاقه ي من « هراكليتوس دوهزار سال پيش گفت [ حقيقت] با ( محرمانه ) بودن از خود محافظت مي كند!او مي گفت كه اين ويروس از حيواني نبوده است و از درون آزمايشگاهي بيرون آمده است. ما هم معتقديم كه اين يك ويروس بيولوژيك است ،جنگ غير نظامي است كه با سلاح بيولوژيك وارد كارزار كرده اند. اين شروع يك جنگ جهاني است كه طوري ديگر آغاز شده است،جنگي كه از چين آغاز شده و  حقيقت را هم طوري ديگر كتمان كرده است. حالا ديگر تعداد زيادي  باورمند شده اند و به آن عادت كرده اند. جنگي است كه به هيچكس رحم نمي كند ، هركس بدان مبتلا شود با نبود واکسن و داروی مشخص ،تنها ايزوله و ورزش ، تقويت جسمي و مراقبت های ویژه راه حل آن است و گرنه احتمال مرگ هم وجود دارد! جنگي كه با در خانه ماندن شايد تلفاتش كمتر باشد، درست بر عكس جنگ نظامي در ميدان جنگ! امروز متاسفانه صحبت از فاز دوم و سوم شيوع ويروس كشنده است .امروز بحث  تنها بر سر دانش و علم نيست ، مديريت آن است . در يك جنگ نظامي هم به مديريت احتياج داشت ، اگر مي خواستن  جنگي  را  را شروع كنند مي بايد آماده سازي هاي آنرا از ماها قبل انجام ميداديم ، ولي براي تندرستي چنين برنامه اي نداشته ايم و اين ويروس كشنده به ما آموخت كه بايد براي آينده از هر نظر آماده بود. البته تغيير أفكار مردم را نبايد فراموش كرد. تا امروز هيچ علايمي  براي زندگي عادي وجود ندارد و تا فاجعه بزرگتري رخ نداده است ،  بايد يك برنامه دراز مدت براي آينده ريخت. بايد احترامي براي علم قائل شد و نه براي دين ، اين علم است و سرمايه که  مي تواند فردا مشكل ماانسانها را حل كند. بخاطر همين فرداها شايد فرزندان ما بيشتر بدنبال رشته هاي ديگري مانند پزشكي و پرستارى و دارو سازي و شيمي و فيزيك بروند تا تناقضهاي كنوني كه امروز در مورد ساخت داروها و مصرف آن وجود دارد كمتر و قابل حلترباشد، البته كه بودجه و علم مي تواند پاسخگوي اين معضل باشد ، امما زمان را نمی توان به جلو کشید! 

كرونا در يك لحظه به ما فهماند كه چقدر بايد روي مسائل پزشكي كار شود سالها پيش بعد از اين اينكه كروموزوم ٢٢ را كشف كردند تا از عقب افتادگي و معلولیت جلوگيري كنند، جامعه پزشكي به خود خيلي باليد كه توانست به انقلاب پزشكي در این مورد دست يابد ولي آيا فكر مي كرديم كه كرونا  بدین شکل بلاي جان انسانها در سراسر جهان شود؟ هرگز! 

در جنگهاي جهاني گذشته  مردم با پناه گرفتن در پناه گاههای شهر و يا روستا کمی در امان مي  بودند ولي شيوع ويروس بيولوژيك  احتمال مرگش ممكن است از رگ گردن به هر انساني نزديكتر باشد! هيچكس در امان نيست ، فاجعه آميز تر اينكه اگر ويروس ،عضوي از خانواده را مبتلا كند ممكن است تمامی اعضائ خانواده را هم مبتلا كند و حتا ممكن  است در ظرف دو ساعت تا دو روز انسان رااز بين ببرد اين همان سياست به صفر رساندن جمعيت دنياست ! كه قبلن اينتلچنت سرويس مدنظر داشت ! راستي اين ويروس  بيولوژيك و كشنده از كجا آمده است و تا  كي مهمان ما است و تا كجا بناست برود و تا کی بناست جان انسانها را بگیرد؟ آيا در قرن بيست ويكم  با وجود كشف كروموزوم ٢٢ و انقلاب بزرگ پزشكي  در قرن گذشته  و با وجود اين همه پيشرفت در علم تكنولوژي بايد شاهد مرگ انسانها براحتي آب خوردن باشیم؟ چگونه نمي توان  اين ويروس دست ساز را مهار كرد و از پاي انداخت؟  چه دستاني پشت اين ويروس پنهان شده است؟ حال باید در خانه بمانيم تا قدرت نفوذش را از دست بدهد!

___________________________________________________________________________________

[1] به نقل از بانو دکتر/پرفسور شهلا ابقری استاد دانشگاه آمریکا/ آتلانتا


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر