۱۳۹۹-۰۲-۲۵

مهدی ضمیری: احتمال بر کناری دونا لد ترامپ بعلت بی کفایتی در مبارزه با کرونا

Do., 14. Mai um 10:13

هشدار نسبت به عواقب جدی بازگشایی شتا بزده در آمریکا

هر روز در آمریکا و در سایر کشورهای جهان  انتقاد به ترامپ بیشتر شده مخصوصا که بدون مشورت دست اندر کاران حکومتی ، کارشناسان امور اداری ووزارتخانه ها و ایالات  کشور  دست به اقدامات حساب نشده زده که تا حالا مجب خسارات سنگین و عدم موفقیت در مبارزه با ویروس کرونا هر روزه بر مرگ و میر و مبتلایان افزوده میشود.

از طرف دیگر تیم ترامپ فشار زیادی بر کشورهای نزدیم به آمریکا نظیر انگلستان ، استرالیا ، کانادا ، نیوزیلند و دیگر کشورهای غربی حتی آسیایی در تلاش است تا عدم موفقیت خود را کارشکنی  کشورهای متخاصم  و عدم همکاری کشورهای عضو ناتو  که البته بزعم ایشان و تیم بسیار محافظه کار و بشدت مذهبی از نوع  افراطی جواب لازم دریافت نشده و هر روزه بر مشکلات ایالات متحده بیشتر و بحرانی تر میشود.

بهمان اندازه که  ترامپ  بدون برنامه از پیش تدارک دیده شده  در صدد باز گشایی تولیدی و اقتصادی کشور است تا بقول خودش از چین عقب نماند  که نتیجه ای بجز تلفات سنگین ، مبتلایان بی شمار که در هر دومورد آمریکا در صدر قرار دارد  و همزمان نتوانسته اقتصاد بیمار و بدهکار کشور را در جهت کاهش بحرانها سوق دهد .

این بی برنامگی تا آنجا پیش رفته که یک مقام بلند پایه بهداشت عمومی در آمریکا در جلسه سنا اخطار داده که اگر برای عادی سازی شتابزده عمل شود ویروس کرونا گسترش بیشتری خواهد یافت و آنوقت تلفات بیشتر و هزینه بیشتری خواهیم داشت .

ونا رضایتی عمومی را فراهم خواهد شد  این مقام مسئول  تاکید میکند که  در جهش های کوچک  شمار مبتلایان افزایش خواهد یافت با  توجه به تعداد مرگ و میر  که از رقم صد هزار نفر گذشته و مبتلایان  بالای یک میلیون  نفر سازگازی ندارد  در عین حال در سنا مطرح شده که برای باز گشایی بهتر است  سه دوره چهارده روزه در نظر گرفته شود.

چندین ایالت خوسرانه بازگشایی را  انجام داده اند و به بر نامه های دولت وقعی نمیدهند  که منجر به افزایش تعداد مبتلایان شده است   و اگر ادامه پیدا کند دیگر نمیتوان انرا کنترل کرد  و صد البته موجب رنج و مرگ مردم خواهد شد

جالب است که کاخ سفید گوش شنوایی ندارد و می خواهد بهر قیمت فعالیتاهی اقتصادی را دامن بزند  تا از چین عقب نیافتد دکتر فاچی از اعضای کارگروه مبارزه با کرونا در کاخ سفید است باید اضافه کرد که یک میلیون و سیصد هزار نفر مبتلا به ویروس کرونا هستند  شش برابر بیشتر از روسیه . فعلا جناب ترامپ از در ماندگی در پی شریک کردن تعداد زیادی از کارشناسان کشور است که قبلا همه آنها را حذف کرده بود  و بنظرات آنها توجه نمیکرد. باید منتظر اضهار نظر شورای امنیت ملی کشور بود  . تا عملکرد ترامپ و تیم اورا مورد ارزیابی قرار دهد .

ضمیری  برلن

14.05.2020

 


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر