۱۳۹۹-۰۸-۲۳

رفع ممنوع الورودی 15 کارگر کشت وصنعت نیشکر هفت تپه

ممنوع الورودی 15 کارگر کشت وصنعت نیشکر هفت تپه رفع شد واین کارگران برسرکارشان بازگشتند.  

کانال های موسوم به کارگران هفت تپه وکارگران ممنوع الورود درباره چگونگی وشرایط بازگشت بکارشان خبری منتشر نکرده اند.  

وهمچون اعتراضات چند دوره گذشته کارگران هفت تپه مانند فیلم های سینمایی که کارگردانانشان فیلم را طوری بپایان می رسانند که برای ببینندگان سئوال برجا می گذارند،این دور از اعتراضات کارگران هفت تپه با برجا ماندن سئوال برای فعالین کارگری،اجتماعی وسیاسی بطور موقت خاتمه پیدا کرد.  

البته این روش تاکنون تاثیرات منفی برجا گذاشته است و به اختلافات تتنش ها بین فعالین کارگری،اجتماعی وسیاسی دامن زده است.  

اما روز چهارشنبه 21 آبان،یوسف بهمنی سلمانی یکی از کارگران شرکت هفت تپه که درمیان بازداشت شدگان بوده است،در گفتگو با خبرگزاری میزان وابسته به قوه قضائیه ضمن تایید بازگشت کارگران اخراجی به کار گفت: در حال حاضر مشغول به کار هستیم.  

بهمنی ضمن تشکر از تلاش‌های دستگاه قضایی برای رفع مشکلات نیشکر هفت تپه و رسیدگی ویژه به پرونده قضایی مرتبط با این کارخانه که (نسبت به سال‌های گذشته) منجر به بهبود بسیار شرایط کارگری در هفت تپه شده است گفت: از زمان ورود قوه قضاییه به موضوع شرکت هفت تپه، وضعیت پرداختی‌ها بهبود یافته و اکنون نیز معوقات تا پایان شهریور ماه پرداخت شده است.  

وی با تاکید بر اینکه در طول این مدت مشکلات کارگران شرکت هفت تپه نیز کاهش یافته است عنوان کرد: ما تنها به دنبال مطالبه حقوق خود هستیم و دغدغه معیشت داریم. ضمنا از مشکلاتی که برای فعالین کارگری این شرکت ایجاد می‌شود گلایه داریم و خواستار رفع این مشکلات هستیم.  

روابط عمومی شرکت کشت و صنعت نیشکرهفت تپه هم طی اطلاعیه ای از بازگشت بکار مشروط این کارگران خبرداد وازجمله نوشت: مدیریت شرکت با بازگشت به کار کارگران زیر بط ازتاریخ ۹۹/۰۸/۲۱باعنایت به ضرورت رعایت کلیه شئونات وانضباط کاری به صورت مشروط موافقت نموده اند.  

خبرگزاری های وابسته به نیروهای امنیتی،اطلاعاتی وبسیج با دمیدن دربوق وکرنا و راه اندازی تبلیغات پیرامون پیگیرى هاى امام جمعه اهوازو نمایندگان مجلس شوراى اسلامى به بهره برداری جناحیشان ادامه دادند.  


یک نظر بنویسید

 

نظرات شما

بدون نظر